Prezenční týden za námi

Milí šesťáci, vážení rodiče,

první školní týden po dlouhé době jsme úspěšně zvládli. Jen si zas musíme zvykat na brzké vstávání a další drobnosti, jako například to, že ve třídě opravdu nemůžeme mluvit všichni najednou.

Příští týden se tedy vzděláváme distančně stejným způsobem, jako tomu bylo od Vánoc. Nicméně je tu malá změna – v pondělí začneme až češtinou v 10, neboť společnou třídnickou hodinu teď nepotřebujeme.

Připomínám, že on-line výuka patří do povinné školní docházky. Pokud se z nějakého důvodu nemůžete účastnit, musíte se řádně omluvit. Moc děkuji všem rodičům, kteří mi dávají vědět.

A protože rád chodím na výlety a v posledních měsících jsme si moc neužili – ani každý zvlášť, ani jako třída, tak bych chtěl pořádat pravidelné třídní výlety po Praze a blízkém okolí. Dnes jsme to nakousli ve škole. Přibližně jednou za měsíc (dva) bychom v sobotu sbalili batoh, sešli se na domluveném místě a vyrazili na výlet jako třída. Aktivita je to rozhodně dobrovolná. Každý výlet bude mít nějaké téma, tím prvním bude “výprava za trilobity”, půjdeme do Prokopského a Dalejského údolí, svezeme se motorákem po pražském Semmeringu a uskutečnil by se v sobotu 22. května. Přemýšlejte, jestli byste šli. Podrobnosti bychom probrali podle zájmu, až se vrátíte v pondělí 17. května zase na prezenční výuku.

Přeji hezký víkend!