včera jsme se měli sejít na tradičním jarmarku a třídních schůzkách. Bohužel to kvůli nynější situaci není možné. Třídní schůzky se tedy konat nebudou a v termínu, který zatím nemůžeme určit, vám nabídneme jen možnost konzultací. Dovolte mi, abych vám sdělila touto cestou sdělila aspoň pár informací, které považuji za důležité.

Naše třída letos prochází problémovým obdobím. Chování některých žáků v hodinách, ale i k sobě navzájem mimo vyučovací hodiny, přesáhlo hranice slušného chování. Na základě stížnosti vás, rodičů, ale i některých žáků situaci řešíme pomocí různých individuálních opatření. Naštěstí ještě před uzavřením škol jsme se na etice stihli vyjádřit k tomu, zda opatření fungují, nebo ne. Vypadá to, že většina žáků, jichž se problémy týkaly, se nad sebou zamyslela a situace ve třídě se lepší. Tyto informace mám jak od žáků, tak od některých vyučujících. S výjimkami, které stále nepochopili, že jejich chování NENÍ vtipné, budu jednat individuálně. S tím souvisí i to, že si budu muset pozvat na schůzku i vás. Pevně věřím, že nastalá situace bude sloužit k tomu, že se nad sebou zamyslí všichni a budou si možná vážit více i toho, že mohou naprosto svobodně trávit čas se svými kamarády a problémy ustanou.

Dále bych chtěla poděkovat všem, kteří se začali podílet na přípravě jarmarku, aniž si byli jistí, že se bude konat. Přestože se jarmark nakonec zrušil, vaší pomoci si vážím. I když si nebudete moc vydělat, ráda bych toto vaše úsilí na konci roku ocenila a doufám, že spolu na etice vymyslíme, jakým způsobem. Tedy podle toho, co situace dovolí. Ale již nyní mohu všem žákům slíbit alespoň drobnou sladkou odměnu 😊.

Bohužel vás musím také upozornit na vysoký průměrný počet zameškaných hodin.

V plánu je autoevaluační šetření u žáků, rovněž rodiče budou v květnu vyzváni k vyjádření se k práci školy na webu školy.Také děkuji za příspěvky do Nadačního fondu ZŠ.

V současné době vzniká audiokniha „Učitelé z Edenu čtou pohádky Boženy Němcové“. Máte-li o audioknihu zájem a souhlasíte-li s tím, že za ni z účtu Vašeho syna/Vaší dcery strhneme 50,- Kč, sdělte mi, prosím,  tento zájem e-mailem. Jakmile bude kniha hotova, pošleme Vám ji pomocí služby www.uschovna.

Na závěr bych vás upozornila na nevhodnost užívání energetických nápojů žáky (týká se i 7. B) a spánkový deficit některých žáků v souvislosti se zneužíváním technologií do pozdních nočních hodin. Zajímavý článek zde: energetické nápoje

Děkuji za pozornost, věřím, že se brzy sejdeme i osobně a pevné nervy při kontrole zadaných úkolů.